koszula-krotki-rekaw

Kiedy można ubrać koszulę z krótkim rękawem?

In Nowości i ciekawostki by UzależnionatorebkaLeave a Comment

Koszula z krótkim rękawem nazywana często połówkową wzbudza niemałe kontrowersje. Przez jednych uznawana jest za doskonała alternatywę na upalne dni. Inni uważają, że nawet, gdy żar leje się z nieba nie wypada ubrać koszuli z krótkim rękawem. Jak to jest naprawdę z koszulą z krótkimi rękawami. Kiedy można, a kiedy nie wypada jej włożyć?

Krótka historia koszul z krótkim rękawem

Pierwsze koszule z krótkimi rękawami zaczęły się pojawiać pod koniec XIX i na początku XX wieku. Inspiracją dla koszulek z krótkim rękawem w formie, jaką znamy dzisiaj był styl związany z popularnymi wówczas wyjazdami do Afryki i Ameryki Południowej, umundurowanie wojsk amerykańskich, a także zmieniający się styl zawodników sportowych (chodzi tutaj w szczególności o tenis). Dzisiaj najpopularniejsze koszulki z krótkim rękawem to „krótka” wersja tradycyjnych koszul, koszulki polo oraz t-shirty.

Do jakiego stroju będzie pasowała koszulka z krótkim rękawem?

Większość specjalistów uważa, że wszystkie koszulki z krótkim rękawem zaliczyć należy do stroju nieformalnego. Jednak czasami można odstąpić od reguły i ubrać nawet do pracy koszulę z krótkim rękawem. Trzeba jednak pamiętać o stonowanej kolorystyce. Do takiej koszuli nie ubiera się również krawata, gdyż powszechnie uważane jest to za faux pas.

Inne publikacje  Chwytliwe wyprzedaże

Poszczególne rodzaje koszul z krótkimi rękawami można ubrać w zależności od okoliczności:

klasyczna koszula z krótkim rękawem – może być wykorzystana do półformalnych i nieformalnych stylizacji. Pasuje zarówno do spodni garniturowych, jak i codziennych jeansów. Wybierając taką koszule do pracy warto postawić na model o prostym kroju, w jasnym kolorze i jednolity, ewentualnie z subtelnym wzorem np. w delikatne prążki. Do formalnych sytuacji specjaliści dalej zalecają koszule z długim rękawem, nawet na lato. Wtedy poleca się podwinięcie rękawów;

koszulki polo – doskonale sprawdzają się w pracy, łączą w sobie elegancję i wygodę. Można je wybrać do codziennej stylizacji i nieformalnych spotkań biznesowych;

t-shirty – są zaliczane do stroju nieformalnego, codziennego. Nie należy ich ubierać do pracy, jeżeli jest określony w niej konkretny dress code. T-shirty lepiej zostawić na spotkania ze znajomymi czy spacery.

Niezależnie od sytuacji warto wystrzegać się koszulek z krótkim rękawem o szerokim kroju i niezwykle wzorzystych, tak zwanych hawajek, które są uważane za kiczowate.

Jak wybrać idealną koszulkę z krótkim rękawem?

Wybierając koszulkę z krótkim rękawem należy pamiętać o następujących kwestiach:

– rękaw powinien sięgać lekko ponad łokieć, rękaw do połowy bicepsa jest za krótki, do łokcia za długi;

– jeżeli chodzi o szerokość rękawa to również należy znaleźć taką, w której ramie nie będzie zbyt opięte, gdyż wówczas koszula będzie wyglądała na za małą, oraz zbyt luźne, gdyż będą się nieładnie układały;

Inne publikacje  Moda na karnawał

– wybierając tradycyjną koszulę z krótkim rękawem warto wybrać taką, która jest wykończona mankietem;

– jeżeli chodzi o materiał na koszule z krótkim rękawem, to z uwagi na to, że są one noszone najczęściej latem, warto wybrać te wykonane z lnu i bawełny.

Leave a Comment