kosmetyki a lot samolotem

Kosmetyczka do samolotu

In Gadżety i akcesoria by Uzależnionatorebka

Pakowanie bagażu podręcznego – bardzo często jedynego, jaki leci z nami w podróż – nie nastręcza większych problemów do momentu, gdy dojdziemy do kwestii kosmetyków. Skomponowanie podróżnej kosmetyczki w taki sposób, żeby spełniała nieubłagany regulamin linii lotniczych, a zarazem odpowiadała naszym potrzebom to prawdziwa sztuka!

Dobra kosmetyczka to podstawa

Każdy, kto często podróżuje samolotem, powinien zaopatrzyć się w dobrej jakości przezroczystą, zamykaną kosmetyczkę o maksymalnych wymiarach 20 x 20 cm. Możemy oczywiście za każdym razem kupować nową strunową torebkę z folii lub tanią jednorazową kosmetyczkę, ale to rozwiązanie mało wygodne (woreczki są nieporęczne, a kosmetyczki tego typu z reguły bardzo małe) i nieekologiczne.

Dodatkowo zaopatrzmy się w mini pojemniki: słoiczki i butelki z dozownikami, w które możemy przelać używane przez nas najczęściej kremy, płyny i mleczka. Alternatywą jest zakup turystycznych wersji naszych ulubionych produktów – w drogerii dostaniemy bez problemu cały arsenał kosmetycznych miniaturek. Jeszcze innym pomysłem na ograniczenie kosmetycznego bagażu są dołączane do zakupów próbki kremów, szamponów i odżywek – jeśli je zbieramy, to warto zabrać je właśnie na wakacje czy krótszy wyjazd.

Maksymalna ilość płynnych (w tym również tych o konsystencji żelu czy musu, spraye, perfumy) kosmetyków, jaką wolno nam wnieść na pokład samolotu w bagażu podręcznym, to 1 litr. Żadne z opakowań i buteleczek nie może przekraczać pojemności 100 mililitrów. To rygorystycznie pilnowana zasada – wszystkie opakowania przekraczające tę wartość (nawet, jeśli sam kosmetyk jest w połowie zużyty) są wyrzucane i nie ma mowy o „przemyceniu” na pokład ulubionego pełnowymiarowego mleczka do opalania.

Inne publikacje  Rękawiczki bez palców

Pamiętajmy też, by do kosmetyczki pakowanej do bagażu podręcznego nie wkładać nożyczek do paznokci, pilników, pęset i innych ostrych, metalowych narzędzi.