Etui na telefon

Etui na telefon – silikonowe czy skórzane?

In Gadżety i akcesoria by Uzależnionatorebka

W co ubrać smartfona? Przed tym problemem staje większość osób, które kupują nowy telefon. Decyzja nie jest łatwa, bo wybór pokrowców i etui na rynku jest naprawdę ogromny.

Przede wszystkim musimy określić funkcję, jaką ma spełniać nasze etui czy pokrowiec. Standardowo priorytetem jest ochrona urządzenia przed uszkodzeniem w wyniku upadku, zarysowaniem i zabrudzeniem. Dla wielu osób niebagatelne znaczenie ma też estetyka takiej oprawy telefonu.

Silikonowe nakładki dla niewymagających

Etui na telefonDo najbardziej popularnych rozwiązań należą silikonowe nakładki, zamykane futerały oraz proste „wsuwki” wykonane ze skóry, tkaniny lub tworzyw sztucznych. Te pierwsze wybierane są najczęściej przez młode osoby, dla których liczy się przede wszystkim design – z pomocą tego typu etui jesteśmy w stanie szybko i łatwo zmienić wygląd naszego smartfona, wybierając spośród mnóstwa wzorów i kolorów.

Tego typu nakładki są przyjemne w dotyku, sprawiają, że telefon lepiej leży w dłoni i nie wyślizguje się oraz nieźle chronią obudowę podczas codziennego użytkowania, przykrywając jej tył, krawędzie i ramkę wokół ekranu. Wadą takiego rozwiązania jest fakt, że nakładki silikonowe w ogóle nie chronią ekranu podczas przenoszenia urządzenia w kieszeni czy w torebce. Przed drobnym zarysowaniem ekran zabezpieczy specjalna folia ochronna, ale nie zapobiegnie ona ewentualnym poważniejszym uszkodzeniom mechanicznym.

Inne publikacje  Walizka twarda czy miękka?

Kolorowe etui z tworzywa są nowoczesne i atrakcyjne, ale ich wygląd po jakimś czasie często pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza tanie, chińskie nakładki szybko ulegają zniszczeniom i przebarwieniom, więc trzeba je regularnie wymieniać. Jeśli zależy nam na trwalszym i bardziej eleganckim rozwiązaniu, sięgnijmy raczej po etui ze skóry.

Skórzane etui książkowe – detal w dobrym stylu

Osoby, które cenią dobrą jakość i elegancki design powinny raczej rozważyć zakup porządnego etui ze skóry. Rozwiązanie typu skórzany futerał jest już dziś rzadko spotykanie ze względu na coraz większe rozmiary telefonów, za to na czasie są skórzane etui książkowe. Ze względu na wysoką funkcjonalność i prestiżowy wygląd sięgają po nie często biznesmeni i ludzie interesu: takie etui wygląda jak elegancki portfel i rzeczywiście częściowo spełnia jego funkcję, ponieważ z reguły jest wyposażone w specjalne przegródki na karty kredytowe i dokumenty. Bardzo dobrze spełnia też funkcję ochronną: skutecznie chroni obudowę i ekran telefonu przed zarysowaniem, uszkodzeniami i zabrudzeniem. Wadą takiego rozwiązania może być dla niektórych jego umiarkowana poręczność, odczuwalna zwłaszcza podczas rozmów telefonicznych.

Dla fanów prostych rozwiązań: wsuwane pokrowce

Wielbiciele prostszych patentów mogą wybrać również formę wsuwanego pokrowca – wsuwki, wykonanego ze skóry, tworzywa lub materiału. Takie minimalistyczne etui stanowi dobrą ochronę urządzenia podczas transportowania go w kieszeni czy torebce, a także w trudniejszych warunkach, na przykład na plaży – telefon jest niemal całkowicie osłonięty i w znacznej mierze zabezpieczony przed zarysowaniem, uszkodzeniem czy przedostaniem się brudu i ziarenek piasku.

Inne publikacje  Kosmetyczka do samolotu

Problem może pojawić się wtedy, gdy chcemy skorzystać z naszego smartfona – ze względu na nieporęczność pokrowca telefon może nam się wyśliznąć. Dla większego komfortu i bezpieczeństwa warto połączyć to rozwiązanie z silikonowym etui i folia ochronną naklejaną na ekran.