Co wygrawerować na bransoletce? Pomysły.

In Biżuteria i zegarki by UzależnionatorebkaLeave a Comment

Grawerowanie biżuterii to najlepszy i najbardziej skuteczny sposób na uczynienie jej wyjątkową i spersonalizowaną, jakby specjalnie stworzoną z myślą o osobie, która będzie ją nosiła. Taka biżuteria jest też w pewnym sensie niepowtarzalna, bowiem szanse na to, że trafią się dwie takie same bransoletki, z dokładnie takim samym grawerem są naprawdę niewielkie, by nie powiedzieć że wręcz marginalne. Dodanie graweru sprawi, że bransoletka (bądź jakikolwiek inny element biżuterii) będzie doskonałym prezentem i wspaniałą pamiątką (po osobie czy wydarzeniu) na długie lata. Decydując się jednak na dodatnie do biżuterii personalizacji, należy niezwykle starannie przemyśleć to, co ma się na niej znaleźć – niestety nieprzemyślane kwestie mogą zamienić z pozoru udany prezent w niewypał, którego zakupu żałować możemy przez bardzo długi czas. Dobrym pomysłem jest podejście do kwestii grawerowania biżuterii dokładnie tak jak do kwestii robienia tatuażu – ten idealny należy zrobić za pierwszym razem, w przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być niezbyt przyjemne.

Decydując się na wykonanie graweru na bransoletce (dotyczy to także i innych elementów biżuterii) warto choć pobieżnie zapoznać się z typami i metodami grawerowania:
– grawerowanie ręczne, przez wielu uważane jest za sztukę. Wykonywane powinno być tylko przez uzdolnionego i doświadczonego specjalistę. Choć często grawer wykonany tą metodą wygląda pięknie, to jednak nigdy nie będzie tak jednolity i dokładny, jak ten wykonany metodą laserową;
– grawerowanie rotacyjne bazuje na wykorzystaniu obracającego się frezu, sterowanego przez komputer .Ta metoda doskonale sprawdza się przede wszystkim przy różnego rodzaju metalach (głównie przy złocie, srebrze, miedzi oraz stali);
– grawerowanie laserowe jest nie tylko niezwykle szybką, ale przede wszystkim bardzo dokładną metodą grawerowania, dającą najwięcej możliwości (przede wszystkim ze względu na dużą ilość i różnorodność czcionek, symboli czy stylu). Jest to metoda doskonała do biżuterii, która będzie przeznaczona do codziennego użytkowania.

Inne publikacje  Jaka biżuteria do czarnej sukienki?

Tak naprawdę to, co zostanie wygrawerowane na bransoletce uzależnione jest od tego, komu zostanie ona podarowana. Jak wiadomo co innego zostanie umieszczone na biżuterii ofiarowanej rodzicom z okazji ich święta, co innego umieszczone zostanie przy podarunku dla przyjaciela czy ukochanej osoby. Wybierając grawer należy jednak pamiętać o tym,że ilość znaków i symboli, jakie mamy do wykorzystania jest tu dość mocno ograniczona (najczęściej zamyka się w granicach 20 znaków).

Oto kilka pomysłów na grawer umieszczony na bransoletce dla mamy/taty:
– ”kocham Cię mamo/tato”,
– ”chcę być jak Ty!”
– ”mój bohater/ moja bohaterka”,
– ”nauczyłaś / nauczyłeś mnie żyć i kochać”.

A co na grawer dla ukochanej osoby?:
– ”jesteś już na zawsze Mój/ Moja”,
– ”powiedz TAK”,
– ”Twój/Twoja na zawsze”.

Bransoletki znajdziesz na https://www.ceneo.pl/Bransoletki

Tak naprawdę przykładów podawać można bardzo wiele. Warto grawer dopasować do relacji łączących obdarowującego z obdarowanym, pamiętając jednak o tym, że grawerowanie wiąże się z pewnymi ograniczeniami co do ilości znaków.

Leave a Comment