Buty na obcasie

Buty płaskie czy na obcasie?

In Buty i torebki by UzależnionatorebkaLeave a Comment

Sporo kobiet zastanawia się, jakie buty nosić na co dzień. Obcasy czy może płaskie buty? Zdecydowanie te pierwsze prezentują się lepiej, jednak sporo zależy tutaj od gustu i preferencji. Płaskie buty natomiast są o wiele wygodniejsze.

Płaskie buty do sukienki

Warto wiedzieć o tym, że zakładając płaskie buty do sukienki, można także stylowo i ładnie. Trzeba jednak wtedy pamiętać o paru podstawowych kwestiach. Brak obcasa sprawia, że nie jest możliwe optyczne podwyższenie sylwetki. W praktyce jest nawet tak, że niektóre buty niepotrzebne ją skrócą. Dlatego trzeba uważać najbardziej na modele z wysoką cholewką, które zakrywają kostkę, a ponadto na poszerzaną. W przypadku, gdy ma się niski wzrost, najlepiej założyć obuwie niskie, a ponadto dopasowane kolorystycznie do typu karnacji. Dobrze też wiedzieć o tym, że wygodne buty do sukienki z płaską podeszwą idealnie sprawdzają się wtedy, kiedy celem jest spędzenie w nich większej części dnia. Takie obuwie nie obciąża zbytnio stóp. Z tego powodu nie trzeba martwić się o dyskomfort, który nierzadko powodują buty na wysokim obcasie. Zdecydowanie stopy będą wdzięczne za chodzenie w obuwiu płaskim.

Wybór obuwia dla kobiety

Na wielu różnych blogach modowych można obserwować dziewczyny, które w każdym poście mają na sobie niebotycznych rozmiarów obcasy. Trzeba jednak wiedzieć, że prawie żadna kobieta nie wytrzyma całego dnia z bolącymi oraz krwawiącymi stopami, a to często powodują buty na wysokich obcasach. Okazuje się, że nawet najbardziej wygodne szpilki przestają takie być po całym dniu ich noszenia. Płaskie buty są zdecydowanie najmniej szkodliwe dla zdrowia. Lekarze zalecają chodzić właśnie w takim obuwiu. Oczywiste jest to, że buty na obcasie prezentują się o wiele lepiej, jednak trzeba też pamiętać o stanie zdrowia swoich stóp. O ile do sukienki na imprezę okolicznościową warto się przemęczyć w butach na obcasie, żeby wyglądać niesamowicie, to jednak na co dzień zaleca się inny typ obuwia. Szpilki jeżeli są noszone w nadmiarze, szkodzą bardzo stopom. O wiele zdrowszym wyborem są płaski buty, czyli na przykład sneakersy. Pośród dolegliwości spowodowanych przez buty na obcasie można wymienić zapalenie powięzi podeszwowej, które skutkuje silnym bólem pięty. Ponadto deformuje łuk stop. Ponadto szpilki mogą powodować ból w dolnej części pleców, mięśni łydek, napięcie ścięgna Achillesa, a ponadto problemy z postawą. Co więcej, boleć mogą od nich kostki oraz biodra. Nie wolno jednak panikować. Nic nie stanie się, jeżeli raz na jakiś czas zostaną założone szpilki. Wszelkie problemy zdrowotne związane z nimi związane spowodowane są noszeniem takiego obuwia przez dłuższy okres. Buty na wysokich obcasach są niewygodne w ciągłym użytkowania. Ponadto po latach ciągłego użytkowania mogą one powodować poważniejsze problemy z mięśniami. Dlatego na co dzień zalecane jest chodzenie w butach płaskich. Dzięki nim można zadbać o stan swojego zdrowia. Buty na obcasie najlepiej zakładać na jakieś specjalne okazje. Świetnie wyglądają w zestawieniu z sukienkami.

Inne publikacje  Jakie buty damskie na zimę?

Leave a Comment